Tylko tyle mogę

Cieszyć się będę i radować Tobą, psalm będę śpiewać na cześć Twego imienia, o Najwyższy. 
To niesamowite jak trud może przemienić się w radość. Kilka miesięcy temu przeżywałam naprawdę bardzo trudne chwile i wtedy w trakcie czytań usłyszałam fragment z Listu do Filipian:
Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! (Flp 4,4)
Bardzo mocno wtedy czułam, że Bóg kieruje te słowa właśnie do mnie, co zdawało mi się wówczas takie absurdalne. Jak ja mogę radować się kiedy doświadczam takich trudności? Ale od tamtej chwili zaczęłam często powtarzać słowa psalmu o radowaniu się Panem, żeby ożywić w swoim sercu uwielbienie dla Boga pomimo całego bólu, który wówczas odczuwałam.
I od tych kilku miesięcy wciąż doznaję niezwykłej Bożej miłości, która wszystko potrafi przemienić, i to, co na samym początku przynosiło tyle smutku, teraz okazuje się źródłem wspaniałych zmian w naszym rodzinnym życiu.
Smuci mnie tylko, że tak często o tym zapominam. Ledwo co doświadczę ogromnej łaski Bożej, a już za chwilę popadam w inne zmartwienia. Wciąż i wciąż muszę ożywiać w sobie uwielbienie. A przecież kiedy oglądam się wstecz na moje życie, widzę jak było ono usłane Bożymi łaskami, jak zawsze byłam otulona Jego miłością. Dlaczego więc każdy dzień, każda chwila jest tak naprawdę dla mnie walką o to, by trwać w wierze, by nie odwrócić się i nie iść swoją drogą?
Pozostaje mi tylko radować się, bym mogła wznieść swoje serce ponad troski życia, ponad kalkulacje, ponad zmartwienia i ujrzeć to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. (1 Kor 2,9)
Tylko tyle mogę. Kochać Cię, Panie Boże. Wszystko inne jest ponad moje siły.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s