Dziecko swojego Ojca

Cieszę się, że dziś jest wspomnienie św. Teresy z Lisieux, gdyż przypomina mi ona o czymś, co zdaje się tak banalne, że łatwo o tym zapominam, by co i rusz z zadziwieniem odkryć, że to jest właśnie prawdziwa istota wiary. Mam tu na myśli dziecięctwo Boże. Św. Teresa odkryła dla ludzi małą drogę wiary, na której poprzez całkowite zawierzenie dziecka, małymi krokami, możemy podążąć do świętości.

Tego mi ostatnio bardzo brakowało. Czuję, że tak bardzo zawodzę w tak wielu sprawach – i w miłości bliźniego, i w różnych sprawach życia codzienniego, że trudno jest mi się z tym pogodzić. Źle się czuję z tym, że nie wywiązuję się ze swojej odpowiedzialności – i to w szczególny sposób przed Panem. Chyba nie będzie przesadą, jeżeli powiem, że ostatnio zadręczałam się pewnymi sprawami, w których miałam poczucie, że zawiodłam.

I właśnie w tym momencie mojego życia znów tak dyskretnie pojawia się ona. Mała święta, która uczy, że nie potrzeba tak naprawdę nic, poza otwarciem się na miłość Dobrego Ojca, który nie przejmuje się naszymi upadkami, zawsze gotów podnieść swoje ukochane dziecko.

Brzmi tak prosto. W rzeczywistości jest to jedno z największych wyzwań dla ludzkiego ducha: uniżyć się tak bardzo, by uznać swoją całkowitą słabość i nicość; wyrzec się całkowicie swojego jakże dojrzałego, mądrego i odpowiedzialnego ego i powiedzieć: Ojcze umiłowany, Tobie oddaję wszystko czym jestem byś mnie wypełnił; Tobie oddaję moją słabość, byś mnie umocnił, Tobie oddaję mój grzech, byś go unicestwił.

Jestem Twoją umiłowaną córką, Ojcze mój najdroższy, naucz mnie być dzieckiem, bym mogła odpocząć w Twych ramionach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s