Wolność dla serca

Wszystko w życiu jest łaską. Łatwo to powiedzieć, ale co to tak naprawdę oznacza?

Bardzo mocno tego ostatnio doświadczyłam.

Przez lata całe przeżywałam utratę relacji z kimś bardzo ważnym w moim życiu. Ciągle zniewolona żalem, nie mogłam pogodzić się z tym, że tej bardzo drogiej mi osoby nie ma już w moim życiu w takim stopniu w jakim była obecna kiedyś.

Aż nagle Pan pokazał mi jak bardzo wiele ta osoba wniosła w moje życie, jakim była dla mnie darem. Nagle pojęłam, że jej miłość  była wielką łaską, której Bóg dał mi doświadczyć. I wtedy wszystko nagle się odwróciło i perspektywa zmieniła się całkowicie. Poczułam wdzięczność za ten dar i to mnie uwolniło od poczucia żalu. Ta relacja była łaską daną mi na tamten czas. To, że teraz jest inaczej – cóż, to po prostu nie jest mi teraz dane, ale zamiast cierpieć stratę, mogę cieszyć się i radować z tego, że mogłam doświadczyć takiej łaski.

To jest naprawdę niesamowite, bo przecież w moim życiu nic się nie zmieniło. Wystarczyło przyjęcie tego jako daru i mogłam wielbić Boga za jego łaskę, nie będąc już spętaną żalem.

Rzeczywiście, dziękczynienie uwalnia serce.

 

Jedna uwaga do wpisu “Wolność dla serca

  1. Tak, wszystko jest łaską, każdy dzień jest cudem, podarowanym nam przez Boga. Każdy człowiek a zwłaszcza ten trudny, jest dla nas darem, bo przez niego Bóg uczy nas milosci, cierpliwości do drugiego człowieka. Dziękczynienie, uwielbienie Boga , uwalnia nasze serca, uzdrawia.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s