Spojrzenie miłości

Nie wiem czy istnieje doświadczenie bardziej ubogacające niż macierzyństwo, a zwłaszcza macierzyństwo wielodzietne. Wielość i różnorakość relacji, mnogość emocji jakie się z nimi wiążą, radości i troski codziennego dnia – to wszystko jak w wielkim kotle miesza się ze sobą.

A gdzie ja jestem w tym wszystkim? Czasem zdaje się, że gdzieś gubię się między pralką, klockami a zębami, których nie, dzisiaj mamo, nie chce mi się myć.

Gdzie się odnaleźć? Trzeba odpocząć, zająć się trochę sobą i można z nową mocą zająć się domem i dziećmi.

Tylko, że to wszystko tylko różne techniki i metody radzenia sobie z codziennością.

A gdzie jestem ja jako ja? A może prościej zapytać kim jestem? Czym jest moje życie?

Poznałam odpowiedź. Dziś już wiem. Ta odpowiedź niełatwo do mnie przyszła.

Ja odnajduję się w głębokim wejrzeniu, spojrzeniu, iskierce uśmiechu igrającej w oczach moich dzieci. W piaskowo-błękitnych oczach mojego najstarszego syna odbijam się inaczej niż w szarym spojrzeniu mojej córki czy w zielonych iskrach mojego młodszego syna. A już zupełnie inaczej odbijam się w granatowym zadziwieniu światem mojej malutkiej córeczki.

I nie, nie chodzi o to, że mój obraz siebie zależy od tego jak postrzegają mnie moje dzieci. Chodzi o to, że to w relacji z nimi odnajduję naprawdę siebie. To miłość, którą wyraża to spojrzenie, które dzielimy, stwarza mnie zawsze na nowo. Jestem sobą, bo kocham. Wiem też, że jestem kochana, ale to miłość, którą ja daję czyni mnie naprawdę sobą.

To Twoja miłość, Panie. Ty napełniłeś mnie miłością, bym Twoją miłość mogła dawać dalej. Mojemu mężowi, moim dzieciom, moim bliskim i znajomym. Wszystkim, których napotykam.

Twoja miłość mnie wypełnia, a ja nie mogę jej zatrzymać dla siebie. Ona ze mnie wypływa strumieniami i ja pragnę ją dawać tak samo bezinteresownie jak ją otrzymałam. I wtedy staję się sobą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s