Ciemność

Ostatni okres był (a właściwie nadal jest) dla mnie bardzo trudny. Trudno mi zliczyć ile modlitw zaniosłam do Boga. Prosiłam i prosiłam o jedną – jakże małą, zdawało mi się – rzecz. I nie zostałam wysłuchana.

I wtedy nagle zdało mi się, że już nigdy nie będę w stanie się modlić. Że to puste i bez sensu. Że nie ma już modlitwy, którą mogłabym wybłagać Boga o tę jedną łaskę.

Wtedy przyszło mi na myśl, że może coś ofiaruję Bogu w tej intencji. Tylko co? Coś najcenniejszego. Co jednak mam najcenniejszego? Właściwie nic. Tylko siebie. A co to właściwie oznacza oddać siebie? Ofiarować swoje serce? Co to z sobą niesie?

Odpowiedź jest oczywiście prosta, choć w chwili załamania tak trudno to zrozumieć. Ofiarować siebie, to zrezygnować z siebie. A zrezygnować z siebie, to zrezygnować ze swoich pragnień, z tego, na czym nam najbardziej zależy. Ofiarować siebie znaczyło dla mnie w tym momencie zrezygnować z tego, o co tak bardzo się modliłam. Przedziwny paradoks. Mam zrezygnować z tego, o co się modlę w intencji tego, o co się modlę?

Tak. Tym właśnie jest zaufanie. Trudno po prostu zrezygnować z tego, czego się pragnie. Ale można oddać to Bogu, bez podawania mu instrukcji jak ma to spełnić.

Jest to prawda stara jak świat. Za każdym razem jednak trzeba ją odkrywać samemu. I za każdym razem wywraca ona życie do góry nogami. Każdy, choćby najmniejszy, akt zaufania, pomnaża naszą wiarę po stokroć.

Wciąż błądzę w ciemności. Ale, choć nic nie widzę, czuję Panie, jak trzymasz mnie za rękę. Po ludzku wolałabym widzieć. Pozostaje mi jednak oprzeć się na wierze, że Jesteś, nadziei, że mnie prowadzisz i na miłości do Ciebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s