Ciemność

Ostatni okres był (a właściwie nadal jest) dla mnie bardzo trudny. Trudno mi zliczyć ile modlitw zaniosłam do Boga. Prosiłam i prosiłam o jedną – jakże małą, zdawało mi się – rzecz. I nie zostałam wysłuchana.

I wtedy nagle zdało mi się, że już nigdy nie będę w stanie się modlić. Że to puste i bez sensu. Że nie ma już modlitwy, którą mogłabym wybłagać Boga o tę jedną łaskę.

Wtedy przyszło mi na myśl, że może coś ofiaruję Bogu w tej intencji. Tylko co? Coś najcenniejszego. Co jednak mam najcenniejszego? Właściwie nic. Tylko siebie. A co to właściwie oznacza oddać siebie? Ofiarować swoje serce? Co to z sobą niesie?

Odpowiedź jest oczywiście prosta, choć w chwili załamania tak trudno to zrozumieć. Ofiarować siebie, to zrezygnować z siebie. A zrezygnować z siebie, to zrezygnować ze swoich pragnień, z tego, na czym nam najbardziej zależy. Ofiarować siebie znaczyło dla mnie w tym momencie zrezygnować z tego, o co tak bardzo się modliłam. Przedziwny paradoks. Mam zrezygnować z tego, o co się modlę w intencji tego, o co się modlę?

Tak. Tym właśnie jest zaufanie. Trudno po prostu zrezygnować z tego, czego się pragnie. Ale można oddać to Bogu, bez podawania mu instrukcji jak ma to spełnić.

Jest to prawda stara jak świat. Za każdym razem jednak trzeba ją odkrywać samemu. I za każdym razem wywraca ona życie do góry nogami. Każdy, choćby najmniejszy, akt zaufania, pomnaża naszą wiarę po stokroć.

Wciąż błądzę w ciemności. Ale, choć nic nie widzę, czuję Panie, jak trzymasz mnie za rękę. Po ludzku wolałabym widzieć. Pozostaje mi jednak oprzeć się na wierze, że Jesteś, nadziei, że mnie prowadzisz i na miłości do Ciebie.

Jedna uwaga do wpisu “Ciemność

 1. Ciemność i jasność to codzienność naszego życia.
  Kiedyś gdy miałam gorszy dzień łatwo się poddawałam. Teraz jest we mnie zaufanie. Pracowalam jednak nad sobą długo by zrozumieć, że gorszy dzień nie oznacza ze ciś jest przeciwko mnie lub ze zostałam sama. Ma to swój powód. W moim przypadku w takich chwilach musze sie zatrzymać i odszukać w sobie coś co burzy moją harmonię.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie
  Wspaniały wpis
  http://mandaladuszy.blogspot.com

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s