Początek.

Początek. Kiedy to się wszystko zaczęło? Nie wiem, a jednak wierzę, że w Bożym planie istniałam nie tylko od początku świata, ale w wieczności, w której Jego Miłość mnie pragnęła. Nie jest to dla mnie tylko kwestia wiary, ale także czucia. Bycia. Moje bycie jest ugruntowane w Jego Miłości i nie tylko wierzę, ale WIEM, że gdyby mnie od zawsze nie kochał i nie pragnął, to by mnie po prostu nie było. Moje bycie jest Jego Miłością i dlatego dla Niego chcę żyć, Jego chcę kochać i Jego wolę wypełniać. Bo skoro powołał mnie do życia z miłości – z miłości do mnie konkretnie, taką jaką jestem – to czyż mogę chcieć być czymkolwiek innym niż On mnie pragnie?

Nie byłam przy tym kiedy mnie zapragnął, ale jestem od chwili kiedy mnie stworzył. I co najcudowniejsze, od samego początku czuję Jego Obecność w mojej duszy. W różnych okresach mego życia bywałam czasem bliżej czasem dalej od Niego, czasem chodziłam własnymi drogami, które odbiegały od Jego woli, ale to jedno zawsze było dla mnie tak jasne jak słońce: Bóg jest. Jest blisko, jest we mnie i mnie słyszy w każdej chwili.

Dopiero teraz, kiedy mija już kilka lat od mojego radykalnego nawrócenia widzę, że jest to wielka łaska, którą dane mi jest doświadczać. Kiedyś może nawet z pewną wyższością patrzyłam na ludzi, którzy negują istnienie Boga, gdyż przecież to, że on jest po prostu CZUĆ. Później lektura różnych Świętych ukazała mi, że nie zawsze jest to takie oczywiste. Czasem Bóg ukrywa się, pozwala poczuć duszy jej własną nicość. Niektórym nie jest dane doświadczyć Jego zniewalającej Obecności, albo przynajmniej nie zawsze.

Fakt, że ja zawsze odczuwałam tę Obecność jest dla mnie niezwykłą łaską. Jest dla mnie znakiem Jego niezwykłej, czułej miłości, którą mnie ogarnia. Nie wiem dlaczego tak jest i nie wiem czy kiedyś ta łaska, choćby na jakiś czas, nie zostanie mi odebrana. Ale teraz jest. Pozwala mi radować się tą Obecnością. Czyż mogłabym Go nie kochać?

Jedna uwaga do wpisu “Początek.

  1. Pingback: Pokój | DZIENNIK DUSZY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s